19 Czerwca 2019

Finał kobiecego Pucharu Polski

Opis wydarzenia

Finał kobiecego Pucharu Polski w Łodzi

19 czerwca już po raz 35. w historii rozegrany zostanie finał kobiecego Pucharu Polski. Naprzeciwko siebie staną drużyny Czarni Sosnowiec i Medyk Konin.

Obydwa zespoły mają najwięcej zwycięstw w rozgrywkach kobiecego Pucharu Polski. Czarne po złoto sięgały jedenaście razy. Medyk osiem.

Tym razem to do sosnowiczanek szczęście uśmiechnęło się pierwsze. Podopieczne Grzegorza Majewskiego w 1/2 finału pokonały UKS SMS Łódź. Obydwie drużyny pokazały charakter, a mecz był bardzo zacięty i do piątej minuty doliczonego czasu gry to łodzianki były bliżej wielkiego sukcesu. Ostatecznie turniej rozstrzygnął się w serii jedenastek, w których lepsza okazała się drużyna z Sosnowca. Wygraną 5:4 zapewniła im bramkarka Anna Szymańska, która w ostatniej kolejce podeszła do piłki i pokonała swoją vis-a-vis Danutę Paturaj.

Do finału po roku przerwy wrócił Medyk Konin. Zespół Romana Jaszczaka wyeliminował na własnym boisku obrońcę tytułu i lidera tabeli Ekstraligi – drużynę Górnik Łęczna. Pokonał ją 2:1.

Która drużyna sięgnie po Puchar Polski przekonamy się w środę, 19 czerwca o godz. 18:00 na Stadionie Miejskim przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi. Mecz finałowy będzie transmitowany przez stacje Polsat Sport.

Każdy może wybrać się na finał kobiecego Pucharu Polski. Wystarczy okazać dokument tożsamości i odebrać darmowy bilet. Te będzie można dostać od 17 czerwca w kasie Stadionu Miejskiego przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi w godz. 10 – 16 oraz w dniu meczu od godz. 10 do końca trwania pierwszej połowy. Zamówienia na bilety grupowe i indywidualne można składać pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.