20 Stycznia 2020

Zdalnie sterowane ferie w Atlas Arenie g. 10.00

Opis wydarzenia

Zdalnie sterowane ferie w Atlas Arenie

Miejska Arena Kultury i Sportu oraz łódzka Fundacja Modelarstwa Sportowego zapraszają na Zdalnie sterowane ferie w Atlas Arenie.

Bywalcy Atlas Areny dobrze już znają zawody XRS Poland. W ich trakcie na specjalnie wytyczonych torach ułożonych w Atlas Arenie, ścigają się zdalnie sterowane modele. Dyscyplinie sportowej towarzyszy mnóstwo zabawy, która teraz dostępna będzie również dla najmłodszych łodzian.

W drugim tygodniu ferii (20 – 24 stycznia 2020 roku) na płycie Atlas Areny zostanie zamontowana turniejowa infrastruktura, z której będzie mógł skorzystać każdy chętny. Od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 14 zaplanowano bezpłatne zajęcia dla grup zorganizowanych. Przewodnikiem będzie Łukasz Prędki z Klubu Modeli Zdalnie Sterowanych „Sterownia”. Podczas dwugodzinnych zajęć uczestnicy nauczą się jeździć profesjonalnymi modelami zdalnie sterowanych samochodów (osiągają prędkość nawet 80 km/h), poznają ich budowę oraz doświadczą niesamowitych emocji związanych ze ściganiem się! Zajęcia odbędą się w dwóch turach w godz. 10.00-12.00 oraz 12.00-14.00. Mogą wziąć w nich udział grupy maksymalnie 15-osobowe. Zapisy przyjmowane są pod adresem mailowym: kontakt@sterownialodz.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Popołudniami tory w Atlas Arenie przejmą zawodowcy, będzie ich można podziwiać w godz. 16-20. Nie oznacza to, że tor będzie zamknięty. Chętni posiadający model mogą przyjść do Atlas Areny i tam skorzystać z atrakcji przygotowanych dla profesjonalnych kierowców. Koszt to 20 zł od modelu. Zapisy na popołudniowe szkolenia prowadzone są pod adresem xrs.poland@gmail.com.

Partnerem zdalnie sterowanych ferii w Atlas Arenie jest jej sponsor tytularny firma ATLAS  - złota marka budowlana roku 2019. 
Więcej  www.atlas.com.pl

Ofertę Miejskiej Areny Kultury i Sportu oraz łódzkiej Fundacji Modelarstwa Sportowego uzupełni w weekend 25 – 26 stycznia 2020 roku kolejna – trzecia już – runda eliminacji do Mistrzostw Polski w wyścigach modeli zdalnie sterowanych.

Jeśli uważasz, że pisk opon, ciasne zakręty i szybkie wyścigi okraszone sportowymi emocjami to coś dla Ciebie, to nie może Cię zabraknąć w Atlas Arenie.

Podobne wydarzenia

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!