08 Października 2021

29. Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych CEDE

Opis wydarzenia

Dentyści z całej Polski znów przyjadą do Łodzi!

Stomatolodzy, technicy dentystyczny, higienistki i asystentki stomatologiczne z całego kraju spotkają się z producentami i dystrybutorami sprzętu w Atlas Arenie w październiku.

Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych CEDE, bo tak brzmi pełna nazwa wydarzenia, miała swój początek w Łodzi w 1991 roku. Dla polskiej stomatologii to wydarzenie stanowiło krok milowy w rozwoju. Do Łodzi przyjeżdżali praktycy z Polski w celu wyposażenia gabinetu i zdobywania wiedzy w ramach towarzyszących kongresów i szkoleń. CEDE w Łodzi, z powodzeniem, odbywało się corocznie do 2008 roku. Gdy dostępne w tamtych czasach obiekty stały się zbyt małe i ograniczały komfort wystawców oraz zwiedzających, organizatorzy zdecydowali, że CEDE przeniesie się do Poznania.

- Kilka ostatnich lat rozważaliśmy powrót do korzeni, sugerowali to nam nasi klienci. Miasto się zmieniło, są obiekty, które pozwalają na organizację targów. Pandemia koronawirusa i ogromne zamieszanie związane z zamrożeniem branży, przesunięciami dat targów, przyspieszyły naszą decyzję. Co ważne, informacja została bardzo pozytywnie przyjęta przez środowisko stomatologiczne. Liczymy na komplet w Atlas Arenie w dniach 7-9 października – tłumaczą organizatorzy z firmy Exactus.

W ramach targów swoją ofertę zaprezentuje około setka wystawców, tym razem głównie z kraju. Nie zabraknie premier produktów, których przesunięcie w czasie wymusił COVID-19. Tradycyjnie, części targowej towarzyszyć będzie program edukacyjny w postaci paneli dyskusyjnych i warsztatów. Zaplanowano również dwa wydarzenia o charakterze integracyjnym. Bankiet, podczas którego poznamy m.in. prestiżową listę najbardziej wpływowych osób w stomatologii odbędzie się we wnętrzach Pałacu Poznańskiego. Gospodarzem imprezy o luźniejszym charakterze będzie Łódź Kaliska.

Organizatorzy liczą, że w dniach 7-9 października do Łodzi przyjedzie kilka tysięcy dentystów. Wielu skorzysta z oferty hotelowej miasta oraz odwiedzi lokalne restauracje i puby. Exactus planuje również projekt edukacyjny skierowany mieszkańców Łodzi, ale jego realizację uzależnia od rozwoju sytuacji epidemiologicznej i ewentualnych obostrzeń i limitów.

Tegoroczne CEDE odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja na targi CEDE dostępne są na www.cede.pl.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz