21 Sierpnia 2022

Eliminacje Ligi Mistrzyń w Łodzi

Opis wydarzenia

18 oraz 21 sierpnia na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla przy al. Unii 2 odbędzie się mini turniej rozgrywany w ramach 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzyń. Rolę gospodarza pełnić będzie drużyna TME SMS Łódź, która w sezonie 2021/22 sięgnęła po swoje pierwsze mistrzostwo Polski. Rywalkami podopiecznych Marka Chojnackiego będą drużyny RSC Anderlecht (Belgia), FC Gintra (Litwa) oraz KuPS Kuopio (Finlandia). W pierwszym dniu turnieju łodzianki zmierzą się z drużyną Anderlechtu.  Zwycięskie zespoły zagrają w spotkaniu decydującym o awansie do ostatniej fazy eliminacyjnej. Przegrani zmierzą się w meczu o 3. miejsce. Kwalifikację do 2. rundy eliminacji wywalczy tylko jedna drużyna! Pierwszy raz w historii turniej eliminacyjny odbywać się będzie w Polsce.  

- Przed nami Liga Mistrzyń w Łodzi! Już w sierpniu na Stadionie Króla zagra Mistrz Polski sezonu 2021/2022 – kobieca drużyna TME SMS Łódź. Podczas spotkania przedstawicieli drużyn mistrzowskich udało się przekonać UEFA do tego, by turniej tej grupy czterech drużyn odbył się w naszym mieście. To kolejna impreza międzynarodowa, która odbywa się w Łodzi na Stadionie im. Władysława Króla.
W turnieju wezmą udział mistrzynie kraju z Belgii, Finlandii, Litwy oraz Polski. Bilety dostępne będą już za kilka dni - od początku sierpnia za pośrednictwem systemu sprzedaży elektronicznej oraz stacjonarnie. Cena jest atrakcyjna i zaczyna się od 5 zł. Drużyna, która wygra turniej w Łodzi awansuje do kolejnej fazy eliminacji, gdzie decydować będzie już dwumecz. Oczywiście liczymy na to, że będzie to mistrzowska drużyna z Łodzi. –
powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

 

Uczestnicy turnieju:  

TME SMS Łódź (Łódź)

RSC Anderlecht (Belgia)

FC Gnitra (Litwa)

KuPS Kuopio (Finlandia) 

 

Plan meczów:                    

21.08.2022 – godzina 12:00 – Mecz o 3 miejsce         

21.08.2022 – godzina 18:00 – Finał   

Podobne wydarzenia

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz