19 Marca 2023

Koncert Muzyki Filmowej

Opis wydarzenia

Orkiestra Polskiego Radia pod batutą Macieja Sztora wykona utwory skomponowane przez Hansa Zimmera
„Gladiator”, „Batman”, „Incepcja” oraz „Piraci z Karaibów”.

Największe hity muzyki filmowej Hansa Zimmera
w Atlas Arenie w Łodzi
19 marca 2023 roku (niedziela), godzina 19:30

Szanowni Państwo,
ze względu na Mistrzostwa Świata w siatkówce kobiet, w porozumieniu z administracją hali Atlas Arena, jesteśmy zmuszeni do przeniesienia Koncertu Muzyki Filmowej poświęconego twórczości Hansa Zimmera, który miał się planowo odbyć w dniu 8.10.2022, na nowy termin: 19.03.2023 roku. Miejsce i godzina koncertu pozostają bez zmian. Będziemy wdzięczni za Państwa wyrozumiałość i zachowanie biletów na przełożony koncert.
 
Zespół TRINITY
 
 
W Atlas Arenie w Łodzi Orkiestra Polskiego Radia i Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Całość wzbogacą fragmenty filmów na ekranie kinowym.

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych hitów jak: „Gladiator", „Incepcja”, „Interstellar”, „Batman”, oraz „Piraci z Karaibów”. Zostaną również wykonane oryginalne utwory z filmów „Wyścig”, „Król Artur”, „Dunkierka" i „Mały Książę”. Specjalnie dobrany autorski repertuar pozwoli docenić bogactwo stylistyczne i talent Hansa Zimmera - jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. Chociaż Hans Zimmer nie pojawi się osobiście podczas koncertów, to zaprezentowane zostaną jego utwory oraz ciekawostki z biografii.


Hans Zimmer napisał ścieżki dźwiękowe do ponad 150 obrazów. Tworzy do wszystkich gatunków filmowych od animacji przez komedie romantyczne, kino akcji, thrillery po epopeje historyczne. Poza prestiżowymi nagrodami jak Oscar, Złoty Glob czy Grammy, otrzymał również nagrody za całokształt twórczości: Lifetime Achievement Award, Frederick Loewe Award, Henry Mancini Award for Lifetime Achievement. Jego wizytówką jest charakterystyczny styl będący połączeniem muzyki symfonicznej, współczesnych instrumentów i elektroniki.

Przełomem w karierze kompozytorskiej Zimmera była fenomenalna oprawa muzyczna do kultowej animacji Disneya „Król lew”. „To perełka tego koncertu, i słusznie Zimmer dostał Oscara za muzykę. To również utwór, w którym orkiestra ma okazję zaprezentowania się w pełnej palecie brzmienia. Ta muzyka jest niezwykle poetycka i szczera” – zauważa dyrygent Maciej Szor.


Podobne wydarzenia

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz