06 Kwietnia 2023

Mecz Towarzyski: Polska - Kostaryka

Opis wydarzenia

REGULAMIN WYDARZENIA

Stadion Miejski imienia Władysława Króla przy al. Unii Lubelskiej znów gościć będzie międzynarodowe piłkarskie spotkanie. W czwartek, 6 kwietnia o godz. 15:00 usłyszymy tam pierwszy gwizdek sędziego meczu między kobiecymi reprezentacjami Polski i Kostaryki.

Kibice zainteresowani pojawieniem się na tym spotkaniu mogą już kupować bilety. Wejściówki w cenie 15 zł (normalne) i 5 zł (ulgowe) można nabywać za pośrednictwem strony https://bilety.laczynaspilka.pl/.

Mecz z Kostaryką będzie jednym z elementów zgrupowania, podczas którego zespół prowadzony przez Ninę Patalon zagra też na wyjeździe z Holandią.

Kostarykanki to uczestniczki tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet, które rozegrane zostaną na przełomie lipca i sierpnia w Australii i Nowej Zelandii. Wcześniej reprezentacja z Ameryki Środkowej w światowym czempionacie zagrała raz – w 2015 roku w Kanadzie, nie wychodząc ze swojej grupy. Polki dotychczas nie brały udziału w Mistrzostwach Świata i na antypodach także w nich nie zagrają. Pojedynek Polski z Kostaryką będzie pierwszym w historii meczem między tymi reprezentacjami.

Spotkanie będzie transmitowane przez TVP Sport.

Stadion Miejski imienia Władysława Króla w Łodzi od czasu oddania w całości do użytku w kwietniu ubiegłego roku gościł już młodzieżową reprezentację Polski, mecze Ligi Narodów Ukrainy, a także Dynamo Kijów, które eliminacje Ligi Mistrzów rozgrywało w naszym mieście. Na co dzień obiekt służy liderującemu w tabeli Fortuna 1. Ligi Łódzkiemu Klubowi Sportowemu.

PZPN stara się o organizację w Polsce mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet w 2025 roku. Łódź jest jednym ze wskazanych przez związek miast-gospodarzy. Jeśli w kwietniu UEFA podejmie pozytywną dla Polski decyzję, to mecze mistrzostw kontynentu rozgrywane będą m.in. na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla.

Podobne wydarzenia

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz