15 Grudnia 2019

Xray Racing Series Poland

Opis wydarzenia

Miejski Arena Kultury i Sportu oraz Łódzka Fundacja Modelarstwa Sportowego zaprasza na eliminacje do Mistrzostw Polski w wyścigach modeli zdalnie sterowanych.

W weekend 14-15 grudnia w Atlas Arenie zostanie zorganizowana druga runda wyścigów zdalnie sterowanych samochodów Xray Racing Series Poland. W trakcie dwudniowego spotkania odbędą się też eliminacje do Mistrzostw Polski w tym sporcie.

Choć może to wyglądać na zabawę elektrycznymi samochodzikami, wyścigi modeli sterowanych to dyscyplina wymagająca starannego przygotowania, zimnej krwi oraz umiejętności, które trudno posiąść w kilka dni. Tym bardziej, że o zwycięstwie decyduje zwrotność, dokładność i precyzja pokonywania zakrętów pojazdami, które na prostym odcinku są wstanie osiągnąć prędkość nawet do 80 km/h!

W Atlas Arenie na specjalnie przygotowanym holenderskim torze dywanowym (o powierzchni 600 m. kw.) ścigać się będzie ponad 150 modeli. Wśród zawodników pojawi się ścisła czołówka z polski, a także „kierowcy” z zagranicy.

Z myślą o uczestnikach wydarzenia w Atlas Arenie stanie pięć torów: dwa główne – dla zawodowców, na których odbędą się zawody z cyklu Xray Racing Series Poland oraz trzy tory przeznaczone dla wszystkich osób, które w tych dniach zdecydują się odwiedzić Atlas Arenę.

Na pierwszych dwóch „kierowcy” będą rywalizować w aż dziewięciu kategoriach m.in. pojazdów z napędem na dwa i cztery koła. O tym czy wygrają zdecyduje liczba okrążeni pokonanych w pięć minut. Nie oznacza to jednak, że liczyć będzie się tylko szybkość. Przygotowany przez Łódzką Fundację Modelarstwa Sportowego tor zweryfikuje przede wszystkim umiejętności startujący zawodników.

W Atlas Arenie nie braknie również atrakcji dla kibiców oraz osób, które do hali przyciągnie warkot silników, świst przecinanego powietrza i duch zdrowej rywalizacji. Na łodzian czekać będzie otwarty dla wszystkich tor do nauki jazdy, na którym poznają tajniki obsługi modelu, tor driftowy do doskonalenia umiejętności oraz trialowy (techniczno-sprawnościowy).

Zawody Xray Racing Series Poland to najlepsze miejsce dla wszystkich, którzy mają już zdalnie sterowane modele, lub dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z modelarstwem. Fachowych porad na miejscu udzielać będą zawodowcy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wstęp przez portiernię Atlas Areny schodami w dół pod bramą nr 1.

Podobne wydarzenia

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz