ZMIANA TERMINU: Koncert Muzyki Filmowej

Opis wydarzenia

Szanowni Widzowie Koncertów Filmowych,

Kultura została zamrożona jako pierwsza z powodu ogłoszenia w Polsce stanu epidemii. Trwająca od roku niestabilna sytuacja epidemiczna i wprowadzane prewencyjne blokady aktywności społecznej uniemożliwiają realizację techniczną dużych produkcji i przeprowadzenie prób muzycznych do koncertów, w których wykonaniu udział bierze 120-150 artystów. Wielkoformatowe spektakle na dużych arenach widowiskowych będą musiały niestety poczekać na reaktywację jeszcze kilka miesięcy.

Z tego powodu konieczne stało się ponowne zmodyfikowanie kalendarza Koncertów Filmowych i przeniesienie na rok 2022 wszystkich wydarzeń. Za zmiany te bardzo Państwa przepraszamy, są one jednak konieczne ze względów organizacyjnych i wynikają z istniejących ograniczeń prawnych.

Nowy termin: 08.10.2022 r.

Wszystkie dotychczas zakupione bilety zachowują ważność na nowe terminy. W przypadku chęci zwrotu biletów uprzejmie prosimy o zgłoszenia rezygnacji w miejscu zakupu do dnia 31.05.2021 roku.

Zwroty pieniędzy, zgodnie z art. 15zp. 1. Ustawy z dnia 31 marca 2020 r. Dz. U. 2020 poz. 568, realizowane będą w przeciągu 180 dni od daty ogłoszenia nowych terminów koncertów.

Wszystkim Państwu, którzy zdecydują się zachować zakupione bilety ogromnie dziękujemy - wspierają Państwo istnienie ważnej gałęzi twórczości widowisk artystycznych i umożliwiają zachowanie miejsc pracy kilkuset osób: muzyków, filmowców i ekip produkcyjnych oraz udział Polski w upowszechnianiu światowego dziedzictwa współczesnej kultury.

Zapraszamy Państwa do śledzenia informacji na stronie www.KoncertFilmowy.pl oraz na profilu FB @KoncertFilmowy.

W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / +48 793 13 10 33.

Mamy nadzieję, że wspólnie z Państwem i artystami będziemy mogli spotkać się w przyszłym roku na wielkoformatowych spektaklach z najlepszą muzyką z niezapomnianych kinowych hitów.

Zespół Trinity


 

Orkiestra Polskiego Radia pod batutą Macieja Sztora wykona utwory skomponowane przez Hansa Zimmera
„Gladiator”, „Batman”, „Incepcja” oraz „Piraci z Karaibów” 

Największe hity muzyki filmowej Hansa Zimmera
w Atlas Arenie w Łodzi
9 października 2021 roku (sobota), godzina 19:30

9 października w Atlas Arenie w Łodzi Orkiestra Polskiego Radia i Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Całość wzbogacą fragmenty filmów na ekranie kinowym.

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych hitów jak: „Gladiator", „Incepcja”, „Interstellar”, „Batman”, oraz „Piraci z Karaibów”. Zostaną również wykonane oryginalne utwory z filmów „Wyścig”, „Król Artur”, „Dunkierka" i „Mały Książę”. Specjalnie dobrany autorski repertuar pozwoli docenić bogactwo stylistyczne i talent Hansa Zimmera - jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. Chociaż Hans Zimmer nie pojawi się osobiście podczas koncertów, to zaprezentowane zostaną jego utwory oraz ciekawostki z biografii.


Hans Zimmer napisał ścieżki dźwiękowe do ponad 150 obrazów. Tworzy do wszystkich gatunków filmowych od animacji przez komedie romantyczne, kino akcji, thrillery po epopeje historyczne. Poza prestiżowymi nagrodami jak Oscar, Złoty Glob czy Grammy, otrzymał również nagrody za całokształt twórczości: Lifetime Achievement Award, Frederick Loewe Award, Henry Mancini Award for Lifetime Achievement. Jego wizytówką jest charakterystyczny styl będący połączeniem muzyki symfonicznej, współczesnych instrumentów i elektroniki.

Przełomem w karierze kompozytorskiej Zimmera była fenomenalna oprawa muzyczna do kultowej animacji Disneya „Król lew”. „To perełka tego koncertu, i słusznie Zimmer dostał Oscara za muzykę. To również utwór, w którym orkiestra ma okazję zaprezentowania się w pełnej palecie brzmienia. Ta muzyka jest niezwykle poetycka i szczera” – zauważa dyrygent Maciej Szor.


Koncert uatrakcyjnią specjalnie dobrane fragmenty filmowe wyświetlane na ekranie kinowym, a świetlna iluminacja dopełni odbiór wizualny wydarzenia.
Bilety w cenach od 79 zł do 199 zł dostępne na stronie www.KoncertFilmowy.pl oraz eBilet.pl
Czas trwania koncertu: 120 minut
Więcej informacji o wydarzeniu na: www.KoncertFilmowy.pl

Podobne wydarzenia

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz